Linux Administrator/ DevOps

Oferta pracy od eREKRUTER IT
  • Zdalnie, Polska

Jesteśmy zainteresowani kandydatami na poziomie Junior, Mid, Senior :-)

Miejsce pracy:
100% zdalnie
Wynagrodzenie: 10 000 - 22 000 netto na B2B + VAT

Wymagania: Linux, Kubernetes, Docker
Na plus: Terraform, Blockchain

DevOps’a poszukujemy do projektu ściśle związanego z kryptowalutami, chodzi o zarządzanie/tworzenie/utrzymanie infrastruktury na której są instalowane aplikacje blokchainowe. Głównie serwery Linuxowe w chmurze Azure. Korzystamy też z AWS i GCP.

Po dołączeniu do nas będziesz pracować nad stworzeniem oprogramowania-portfela dla kryptowalut pozwalającego na dokonywanie transakcji m.in. w sieci Ethereum i Bitcoin. Portfel będzie zintegrowany z najważniejszymi protokołami DeFi (np. Uniswap, Yearn) i już dzisiaj, będąc we wczesnej fazie rozwoju, jest w centrum zainteresowania kilku tysięcy użytkowników. Będziesz częścią międzynarodowego zespołu współpracującego z programistami w Polsce i USA, kod będzie tworzony w trybie open-source.

Przykładowe zadania po dołączeniu do zespołu (pamiętaj, nie będziesz sam):

  • Zestawienie automatycznego backupu plików pomiędzy centrami danych, wraz z szyfrowaniem.
  • Zdefiniowanie polityki generowania i przechowywania kluczy kryptograficznych przy uwzględnieniu cold wallet.
  • Stworzenie konfiguracji Terraform dla istniejących rozwiązań.
  • Zestawienie monitoringu oraz alertów dla serwerów Ethereum z wykorzystaniem Prometheus, Grafana i Opsgenie.
  • Stworzenie konfiguracji dla serwerów Bitcoin oraz Electrs korzystając z GCP i Kubernetes.
  • Napisanie skryptu pozyskującego dane z kontraktów Ethereum zintegrowanego z notyfikacjami Keybase.
  • Skonfigurowanie serwerów bootstrap dla klienta Optimism.
  • Komunikatywny j. angielski - nie jest on mocno kluczowy, ale przydatny.

Dołącz do nas:
- nie robimy nudnych projektów, jesteśmy firmą stworzoną przez programistów dla programistów,
- jesteśmy w absolutnym topowym 1% stacku technologicznym,
- praca zdalna, choć co pare miesięcy się spotykamy - nie są to nudne spotkania,
- bardzo zgrany zespół, gdzie nie ma miejsca na osoby konfliktowe,
- brak korporacyjnych bzdur i przepisów, płaska struktura,
- sprzęt do pracy: monitor przynajmniej 27’’, najnowszy model Mac Book Pro w wysokiej konfiguracji sprzętowej i wszystkie potrzebne akcesoria.

*** Co kilka miesięcy spotykamy się na wyjazdach firmowych. Do tej pory, zdołaliśmy odwiedzić m. in. Sopot, Białystok, Poznań, Kraków, Kielce, Warszawę, Wrocław, a w planach mamy Zakopane i Łomżę :) Narzędzia stosowane przez nas do codziennej pracy pozwalają na efektywną komunikację i realne wsparcie koleżanek i kolegów w tym nad czym pracujemy.

Spotkajmy się i porozmawiajmy o szczegółach :-)