Application Architect

Oferta pracy od eREKRUTER IT
  • Wrocław, dolnośląskie
  • Cv złożone
Miejsce pracy: Wrocław lub 100% zdalnie
Wynagrodzenie: 120 - 150zł/h netto na B2B

Odpowiadając na rosnące potrzeby rynku, firma koncentruje się na obszarze wielkoskalowych systemów monitoringu bezpieczeństwa wideo oraz bezpieczeństwa sytuacyjnego. Nasze systemy znajdują zastosowanie w przestrzeni miejskiej oraz w kolejowych i drogowych systemach transportowych. Projekty zlokalizowane są w większości europejskich krajów, a także w USA, Kanadzie, Chinach, Afryce Południowej oraz Australii.

Twój zakres obowiązków

  • projektowanie architektury usług backendowych:
    • tworzenie dokumentacji
    • tworzenie wstępnych wersji demonstracyjnych rozwiązań (POC)
  • opracowywanie integracji pomiędzy usługami:
    • definiowanie, rozbudowywanie i dokumentowanie i interfejsów (OpenAPI, JSON RPC SOAP, itd.)
    • projektowanie aspektów bezpieczeństwa (autentykacja, autoryzacja, szyfrowanie)
  • definiowanie zadań programistycznych na podstawie wymagań biznesowych:
    • współpraca z właścicielami produktów w definiowaniu wymagań projektowych
    • komunikowanie i interpretacja wymagań biznesowych na potrzeby zespołów programistycznych
    • dobór narzędzi i rozwiązań dostosowanych do wymagań biznesowych i kompetencji zespołów programistycznych
    • estymacja czasochłonności zadań
    • dopasowywanie przyjętych rozwiązań do planów terminowych produktów i projektów
    • analiza aspektów utrzymania systemu w kontekście proponowanych rozwiązań
  • współpraca z innymi architektami przy tworzeniu rozproszonych systemów informatycznych
  • nadzór nad implementacją zaprojektowanej architektury
  • czynne wspomaganie zespołów programistycznych:
    • przeglądy kodu
    • promowanie dobrych praktyk w tworzeniu kodu, dopasowywanie wzorców
    • kontrolowanie zakresu testów jednostkowych i integracyjnych
    • wsparcie w refaktoryzacji kodu
    • wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań do projektowanych systemów
  • wsparcie w zarządzaniu cyklem wytwórczym oprogramowania (CI/CD).

Nasze oczekiwania:

Obowiązkowe:

  • min. 5 letnie doświadczenie w projektowaniu oprogramowania
  • wiedza z zakresu tworzenia architektury oprogramowania (wzorce, dobre praktyki, klasyfikacja) i umiejętność praktycznej aplikacji posiadanej wiedzy
  • praktyczna umiejętność programowana w C# (.Net Core)
  • doświadczenie w pracy z systemami rozproszonymi
  • praktyka w pracy metodykami Agile
  • odpowiedzialność i samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • umiejętność pracy w zespole, chęć zdobywania i dzielenia się wiedzą
  • znajomiść angielskiego min.B2+.

Mile widziane:

  • wykształcenie związane z inżynierią oprogramowania
  • znajomość kilku języków programowania (C++ /Go/Pyton)
  • znajomość zagadnień konteneryzacji aplikacji.

Inne:

  • zorientowanie na rozwiązywanie problemów biznesowych
  • umiejętność skutecznej komunikacji z osobami na różnych szczeblach organizacji.

To oferujemy:

  • międzynarodowe projekty
  • przestrzeń do rozwoju zawodowego oraz zgrany zespół
  • przyjazną oraz nieformalną atmosferę pracy (brak dress code oraz brak open space)
  • umowę o pracę lub kontrakt B2B
  • prywatną opiekę zdrowotną dla Ciebie i rodziny
  • kartę Multisport
  • elastyczne godziny pracy
  • możliwość pracy zdalniej (ale mamy też nowoczesne biuro we Wrocławiu, w którym na pewno znajdziesz swoje miejsce, jeśli tylko masz ochotę).

Zapraszamy do aplikowania, chętnie się spotkamy i porozmawiamy o możliwościach współpracy.